Лебідь нагадує людям про небо

Ⅰ  Зло і лебеді

Про лебедя в народі кажуть, що це символ вірності і любові. Птах, який воістину створений для милування. Ми ж хочемо розповісти історію сумну, але з добрим кінцем.
Озеро села Кишин два з половиною роки тому як завжди гостинно прийняло в свої береги, на цей раз, вісім лебедів. Мігруючи, вони зупиняються тут для відпочинку. Красиві птахи велично змінили ставок. Але будь-яка благоліпність злу ненависна. З водойми відлетіло далі в шлях тільки сім особин. Одна з них не могла піднятися в небо і, напевно, вже не зможе ніколи. Кам’яне серце і затьмарений розум людини зробили свою чорну справу. Пораненого птаха добрі люди піймали та відвезли до ветлікарні. Діагноз: підстрелили. Цілий рік довелося ветлікарю Анатолію доглядати за лебедем.

II Досвід любові і вірності

Минулого літа, а точніше, 26 липня, в День Архангела Гавриїла, іменини Гаврюші, вирішили провідати «хворого», як і належить в такі дні. Жора (так назвали лебедя) був у відносному здоров’ї. І, порадившись, надумали повернути його назад. Тим часом, на ставку з’явився ще один лебідь, який не міг літати, люди стали підгодовувати його та прозвали новачка Яшею. Птахи були з різних зграй, але, відчувши останнім часом самотність, при зустрічі визначилися бути разом. Літня пора пролетіла … осінь … перші морози. Спільними розміркуваннями учасники цієї історії вирішили забрати птахів на зимівлю до себе додому. Гаврюша ризикнув взяти їх під свою опіку. Виявилося, що Жора  ̶  це самочка, і тепер це Зара, а Яша  ̶  це Яша. Пара зараз зимує в Ярові в теплому сараї, на радість дітлахам, а Гаврюша набуває лебединий досвід любові та вірності.

III Пост, молитва і милостиня

І ще про одне лебедя. На Масляний тиждень Гавриилу подарували кошик у вигляді лебедя. Подарунок прийшовся до душі.
У Православ’ї є порівняння віри людини з птахом, у якого одне крило  ̶  піст і молитва, а друге  ̶  милостиня. Подарунок Гаврюши опинився в храмі. Символічно, що і цей лебідь «ожив» в добрій справі. На першому тижні Великого посту ввечері, коли читався покаянний канон Андрія Критського, парафіяни нашого храму вирішили наповнити кошик місіонерською літературою для роздачі нужденним, як милостиньку.
Лебідь нагадує людям про небо, до якого можна піднестися за допомогою двох крил: «ПОСТУ, молитви» і «МИЛОСТІ».

Ось такі три розповіді на роздум…

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: